انواع دسته پینگ‌پنگ

انتخاب دسته پینگ‌پنگ یک تصمیم کاملا شخصی است. در مقاله زیر سعی کرده‌ایم مدل‌های مختلف دسته‌های پینگ‌پنگ را با هم قیاس کنیم.
چیزی بعنوان بهترین دسته پینگ‌پنگ وجود ندارد و هر فرد باید با توجه به سلیقه خود دسته را انتخاب کند. دسته‌های راست به طول معمول شل‌تر و معقرها و آناتومیک نسبتاً محکم‌تر در دست نگه‌داشته می‌شوند، دستگیره‌های که لاک شده‌اند به طول طبیعی بیشتر جذب عرق می‌کنند.

انواع دسته پینگ‌پنگ
دستگیره آسیایی:
1_ پن‌هولدر(PENHOLDERCHINES)
این دستگیره آسیایی توسط بازیکنانی استفاده می‌شود که اساساً فقط با یک  سمت راکت پینگ‌پنگ خود بازی می‌کنند و تمرکز آن‌ها عمدتاً بر روی تنوع گسترده‌ای از تکنیک‌های مختلف مچ دست است.
دستگیره اروپایی
2_آناتومیک (AN)
این چوب در دست به راحتی قرار می‌گیرد و برای دست‌های بزرگ توصیه می‌شود. میانه این دستگیره یک مقدار ضخیم‌تر از بقیه قسمت‌های آن است که باعث راحتی آن هنگام در دست گرفتن میگردد.
3_ فلارد (FL)
این دستگیره از روی دم پرستو الهام گرفته شده است. انتهای دسته آن ضخیم‌تر است، همین امر باعث می‌شود از لیز خوردن تیغه جلوگیری گردد و در دست براحتی جای بگیرد و کماکان انعطاف‌پذیر باشد.
4_ استریت(ST)
این مدل دستگیره کاملا صاف است و مناسب برای افرادی است که از مچ دست خود بیشتر استفاده می‌کنند.
5_ چامپ (CONICAL)
این دستگیره مخصوص برند استیگا است و بسیار راحت می‌باشد. گریپ در بالا نازکتر و در انتها ضخیم می‌گردد و مناسب برای افرادی است که بین انتخاب دسته FL و ST  مردد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000