12 مزیت بزرگ ورزش بدمینتون

مقاله مزیت بدمینتون

بدمینتون به عنوان یک ورزش به تجهیزات گران قیمت یا زمین بازی پیچیده ای احتیاج ندارد و به راحتی می توان آن را بازی کرد بدون اینکه جزئیات زیادی در مورد قوانین بازی داشته باشید. وقتی به مزایای بازی بدمینتون فکر می کنید یا دچار این فکر می شوید که “بدمینتون برای سلامتی مفید است” ، به سرعت متوجه خواهید شد که فواید بدمینتون برای بدن محدود به بدن نیست بلکه شامل ذهن شما نیز می شود. در اینجا افکار من را به شما ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا بدمینتون به بدن شما کمک کند.

1-سلامت جسمانی
یکی از مزایای مهم بدمینتون این است که عضلات شما را شکل میدهد. همه افراد لاغر و لاغر اندام را دوست دارند به بدن خود شکل دهند. این قاب لاغر را می توان با تقویت عضلات بدست آورد ، در اینجا تمرکز اصلی بر روی شکل دادن به ماهیچه ها و کاهش چربی اضافی است تا حجم عضلات بیشتر. در سالن بدنسازی تجهیزات فانتزی وجود دارد که به شما در تقویت عضلات کمک می کنند ، که اگر به طور دقیق استفاده شود می تواند به شما کمک کند نتایج خارق العاده ای کسب کنید ، اما اگر به شما بگویم چه می کنید که می توانید عضلات خود را بدون استفاده از وسایل بدنسازی شکل دهید؟  خوب. کاملاً ساده است فقط بدمینتون بازی کنید! بله ، تمام آن دویدن ، حرکات دست و حالت های مختلف بدن در حین بازی به شما کمک می کند تا عضلات خود را بسازید و شکل دهید.

2-انعطاف پذیری
ما می دانیم که کشش به بهبود انعطاف پذیری کمک می کند و انعطاف پذیری به کاهش درد عضلات و خطر آسیب دیدگی کمک می کند. اهمیت بدمینتون را نمی توان انکار کرد وقتی که صحبت از بهبود انعطاف پذیری می شود ، زیرا بازی ای مانند این کاملاً شامل نوسان و دسترسی بازیکن است که به نوبه خود باعث ایجاد انعطاف پذیری و چابکی زیادی در بازیکن می شود.

3-استقامت و قدرت عضله
استقامت عضله به شما کمک می کند تا بدون خستگی کارهای طولانی مدت را انجام دهید. یکی از مهمترین مزایای بازی بدمینتون به طور منظمو نه یکبار مصرف ، بهبود استقامت و استقامت عضلات است. این امر معمولاً با این واقعیت مشهود است که ممکن است چنین اتفاقی بیفتد که فقط 20 دقیقه بازی کند و تا پایان نفس شما را بگیرد ، اما با ادامه بازی منظم آستانه 20 دقیقه با گذشت زمان به تدریج به 1-2 ساعت افزایش می یابد .

4-سرعت متابولیسم را بهبود می بخشد
یکی از مزایای بازی بدمینتون  افزایش میزان متابولیسم است. بازی بدمینتون ، مانند هر ورزش دیگری کالری بدن را می سوزاند. این امر منجر به افزایش تقاضای اکسیژن برای جبران کمبود انرژی ایجاد شده در بدن می شود. این امر منجر به افزایش گردش خون و در نتیجه بهبود فوق العاده در میزان متابولیسم می شود.

5-کاهش وزن
هرگونه فعالیت بدنی یا ورزش نیاز به انرژی به صورت کالری دارد که از بدن در اثر سوزاندن چربی ها و کربوهیدرات ها تولید می شود. این منجر به از بین بردن وزن اضافی در بدن می شود و به کاهش وزن کمک می کند.

6-قلب سالم
فایده بدمینتون به عنوان یک بازی این است که گردش خون را تا حد بیشتری بهبود می بخشد ، که به نوبه خود به معنی تقویت عضلات قلب برای پمپاژ بیشتر خون است. قلب قویتر به قلب سالم تبدیل می شود زیرا باعث از بین رفتن دیواره های شریانی و کاهش کلسترول بد خون می شود.

7-عملکرد ریه را بهبود می بخشد
گردش خون در بدن به طور سیستماتیک توسط ریه ها و قلب انجام می شود. بنابراین هنگامی که عضلات قلب تقویت می شوند و گردش خون بهبود می یابد و عملکرد ریه را نیز بهبود می بخشد ، به ویژه برای کسانی که در تنفس مشکل دارند.

8-تراکم استخوان و استحکام استخوان را بهبود می بخشد
یکی دیگر از مزایای بازی بدمینتون این است که باعث رشد سلولهای استخوان ساز می شود ، در نتیجه میزان شکستگی استخوان یا استئوپنی کاهش می یابد.

9-بروز دیابت را کاهش می دهد
هیچ مدرک علمی وجود ندارد که ادعا کند رابطه ای بین بدمینتون و کاهش دیابت وجود دارد. با این حال ، می توان آن را با ورزش ، فعالیت بدنی و کاهش وزن مرتبط دانست. بدمینتون یک ورزش است که باعث سوختن گلوکز در بدن و افزایش حساسیت به انسولین می شود.

10-رفلکس ها و هماهنگی حرکتی را افزایش می دهد
کل بازی بدمینتون کاملاً به سرعت تشخیص توپ بدمینتون ورودی بستگی دارد و قبل از اینکه از راکت شما بازگردد ، آن را پس می زنید. بنابراین مزیت بازی بدمینتون این است که رفلکس شما را بشدت افزایش می دهد ، سرعت و هماهنگی حرکتی مربوطه را بهبود می بخشد.

11-خواب را بهبود می بخشد
بدمینتون گردش خون را به طور کلی بهبود می بخشد ، اما شما را خسته می کند و اطمینان حاصل می کند که خواب خوبی در شب برای شما ایجاد می کند و این امر به شما کمک می کند در طول روز فعال بمانید.

12-تمرکز شما را بالا میبرد
یکی از مزایای مهم بازی بدمینتون این است که بازیکن هوشیار است همیشه روی انگشتان پا قرار دارد ، که به ایجاد رفلکس های قوی کمک می کند ، فعالیت مغز را تحریک می کند و تمرکز را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000