چگونه در ایام کرونا فعال بمانیم

ورزش در ایام کرونا

فاصله اجتماعی ،  قرنطینه سازی و تعطیلی بسیاری از سالن های ورزشی ورزش کردن را دشوارتر کرده است. اما این نکات می تواند به شما در حفظ و سلامت شما در این دوران سخت کمک کند.

اهمیت فعال ماندن در طول COVID-19:
از آنجا که بسیاری از برنامه های روزمره ما در طی شیوع ویروس کرونا محدود است ، یافتن انگیزه برای ورزش دشوار است. با چالش های کار در خانه و دسترسی محدود به امکانات تناسب اندام ، شاید سخت باشد که به یک تمرین روزانه پایبند باشید. ممکن است از رفاقت در ورزشگاه ، آرامش در دوره های شنا یا ارتباط اجتماعی ناشی از پیاده روی یا پیاده روی گروهی بادوستان خود غافل شوید. اگر عادت داشتید با یک مربی انگیزشی در یک کلاس تناسب اندام شرکت کنید ، ممکن است از شدت تمرینات به تنهایی ناامید شوید.

حفظ یک برنامه روزمره در خانه بیشتر به نظر می رسد یک “باید” باشد تا “در حال حاضر بخواهید”. و در حالی که افراد زیادی از کار بیکار هستند و از نظر اقتصادی با مشکل روبرو هستند ، فعال ماندن در اولویت کاری به نظر می رسد. با این حال ، حتی مقدار کمی فعالیت می تواند تفاوت زیادی در میزان تفکر و احساس شما ایجاد کند. در واقع ، ورزش یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که ما برای سالم ماندن از نظر جسمی و روحی در اختیار داریم.

ورزش می تواند به کاهش افسردگی ، استرس و اضطراب کمک کرده و به مدیریت بیماری های مزمن مانند فشار خون و دیابت کمک کند. با یافتن راه های جدید برای تحرک و ایجاد انگیزه ، می توانید روحیه و رفاه خود را به دست بگیرید و در این زمان عدم اطمینان زیاد کنترل را بدست آورید.

ورزش و سیستم ایمنی بدن شما:
اگرچه تناسب اندام از ابتلا به ویروس جلوگیری نمی کند ، اما اثرات محافظتی بسیاری نیز دارد. فعالیت بدنی باعث آزاد شدن اندورفین ها ، مواد شیمیایی مغزی می شود که روح و بدن شما را دوباره زنده می کند و می تواند به بهبود تمام جنبه های سلامتی شما کمک کند. علاوه بر تقویت روحیه و بهبود خواب ، ورزش همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند ، چیزی که در این زمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به ویژه برای بزرگسالان مسن که نسبت به COVID-19 آسیب پذیرتر هستند.

اما زیاده روی نکنید در حالی که فعالیت بدنی متوسط ​​از عملکرد ایمنی پشتیبانی می کند ، فعالیت بسیار شدید – به خصوص اگر به آن عادت نداشته باشید – ممکن است نتیجه عکس داشته باشد و سیستم ایمنی بدن شما را سرکوب کند.

اگر از ورزش برای حفظ انرژی و روحیه خود در تلاش در چنین مواقعی استفاده می کنید ، ممکن است تمایل کمتری داشته باشید که به مکانیسم های مقابله ای ناسالم ، مانند نوشیدن بیش از حد نوشیدنی که می تواند سیستم ایمنی بدن شما را نیز خراب کند ، روی بیاورید.

ساختن برنامه تمرینی که انگیزه شما را حفظ کند:
چه به بچه های خود آموزش دهید و چه در خانه کار کنید یا بیکار باشید و نگران امور مالی باشید ، احتمالاً زمان آن نیست که یک برنامه تناسب اندام جدید را به چالش بکشید. سطح انرژی خود را در نظر بگیرید (بسیاری از افراد خستگی ناشی از استرس مربوط به ویروس کرونا را گزارش می کنند) ، نگرانی های مداوم در مورد سلامتی و زمانی که در دسترس دارید ، اهداف معقولی را با تمرکز بر فعالیت هایی که لذت می برید تعیین کنید. اگر کم شروع کنید ، موفقیت های خود را جشن بگیرید و به تدریج پیشرفت کنید ، به احتمال زیاد به یک برنامه تمرینی پایبند خواهید بود.

تمرینات خود را در اولویت قرار دهید. افرادی که فعالیتهای تناسب اندام خود را در همان تقویم قرارهای ملاقات خود قرار می دهند ، معمولاً به برنامه خود پایبند هستند.

زمان مناسب برای تمرین:

بسیاری از افرادی که صبح ها تمرین میکنند. تکمیل برنامه تناسب اندام در صبح می تواند به شما انرژی دهد و برای بقیه روز حس مثبتی ایجاد کند. برخی دیگر مفید می دانند كه بعد از ظهر كه انرژی آنها زیاد است ، از محل كار خود استراحت كنند و از آنجا حركت كنند. انفجار فعالیت می تواند مغز را تحریک کرده و به شما کمک کند تا بقیه کارها را در لیست کارهای خود انجام دهید.

در اهداف خود مشخص باشید – و تمرینات خود را پیگیری کنید. به جای هدف “به دست آوردن فرم بهتر” ، هدف مشخصی را تعیین کنید مانند “30 دقیقه صبح روز دوشنبه / چهارشنبه / جمعه / شنبه راه بروید”. برای ثبت سابقه پیشرفت خود ، یکی از بسیاری از ردیاب های تناسب اندام یا برنامه های گوشی های هوشمند را امتحان کنید – یا به سادگی با استفاده از یک تقویم ، طول تمرین ، فاصله و سطح تلاش خود را یادداشت کنید. پیگیری پیشرفت شما می تواند به شما در نگه داشتن مسئولیت کمک کند ، یک احساس موفقیت به شما می دهد و شما را به ادامه کار ترغیب می کند.

نکاتی برای دستیابی به فعالیت موردنیاز در طول COVID-19:
مانند ورزش در هر زمان ، مهم است که ایمن باشید ، کفش مناسب بپوشید ، به آرامی شروع کنید و به عضلات و تاندون ها زمان دهید تا خود را با هر فعالیت جدیدی سازگار کنند. در صورت داشتن هرگونه بیماری زمینه ای برای سلامتی ، استفاده از دارو برای یک مشکل قلبی یا کنترل فشار خون یا قند خون ، یا احساس سرگیجه ، مشکلات تعادل یا مشکلات مفصلی ، همیشه به مشورت پزشک خود بپردازید. و اگر در حین فعالیت احساس درد می کنید ، متوقف شوید.

تا آنجا که ممکن است بیرون بروید. مگر اینکه منطقه شما تحت دستور ماندن در خانه باشد و یا لازم است در قرنطینه بمانید ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است بیرون از خانه ورزش کنید. پیاده روی کنید ، بیرون بروید ، یا دوچرخه سواری کنید در هوای آزاذ بدمینتون بازی کنید و یا در پارکهایی که دارای میز پینگ پنگ هستند پینک پنک بازی کنید همچنین میتوانید با دوست خود به ورزش والیبال بپردازیذ فقط به یاد داشته باشید که ماسک بزنید و یا فاصله ایمن خود را از دیگران حفظ کنید. هوای تازه و آفتاب باعث تقویت بیشتر سلامت روان شما می شود.

تمرینات خود را هیجان انگیر کنید. هنگام تمرین ، برنامه پخش مورد علاقه خود را تماشا کنید یا به موسیقی عالی گوش دهید. هنگام پیاده روی ، منطقه جدیدی را در محله خود کاوش کنید و یا با تلفن یکی از دوستان خود تماس بگیرید . یا بازی های ویدیویی فعالیت یا “exergames” را که شبیه سازی رقص ، اسکیت بورد ، فوتبال ، بولینگ یا تنیس است ، امتحان کنید. اگر در حال حاضر نتوانید در واقعیت شرکت کنید ، این می تواند گزینه های عالی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000