چگونه به یک والیبالیست حرفه ای تبدیل شویم

خیلی از آدمها دوست دارند در ورزش خود حرفه ای شوند اینجا چند قدم برای شما دارم که به شما کمک می کند رویاهای والیبال خود را برآورده کنید و والیبالیست حرفه ای شوید.

1-داشتن اشتیاق بسیار بالا

اگر می خواهید برای پول یا شهرت به یک بازیکن والیبال حرفه ای تبدیل شوید خوب است ولی کافی نیست شما باید نوعی انگیزه و اشتیاق داشته باشید و از موانع سخت و استرس زا عبور کنید و نسبت به ورزش والیبال عشق واقعی داشته باسید تا بتوانید موفق شوید

 2: آموزش 10 هزار ساعت (یا بیشتر)

مطالعات اخیر نشان داده است که رمز موفقیت در هر زمینه ، تمرین یک کار خاص برای  حدود 10 هزار ساعت است. بنابراین ، یک بازیکن باید قبل از رسیدن به وضعیت “کلاس جهانی” حداقل 10،000 ساعت والیبال تمرین کند و یا بازی کند. به مدت 10 سال حدود 3 ساعت در روز ، 20 ساعت در هفته است.

 3: آموزش هوشمند

آموزش هوشمند به همان اندازه مهم است ، اگر مهمتر از تمرین سخت نباشد. در تمرینات تیمی ، آنچه را که مربی می خواهد تیم انجام دهد ، دنبال می کنید ، اما آنچه را که برای آموزش به عنوان بازیکن جداگانه نیاز دارید ، دنبال نمی کنید. هر بازیکن مهارت های منحصر به فرد خود را دارد ، به همین دلیل بسیار مهم است که به تنهایی یا با گروه های کوچک تمرین کنید ، بنابراین می توانید نقاط ضعف خاص خود را بهبود بخشید و نقاط قوت خود را به ماهیت دوم تبدیل کنید.

4: به موفقیت خود باور داشته باشید

ممکن است در طول تمرین مربیان به شما بگویند  به اندازه کافی خوب نیستید ، و سرتان داد بزنند این یک اتفاق روزمره در والیبال است و شما باید یک باور عمیق داشته باشید تا بتوانید تمام منفی هایی که با آن روبرو می شوید را عبور دهد. این باور باید از جایی ناشی شود. من به این فرمول اعتقاد دارم که باور + سخت کوشی (و کار هوشمندانه) + پافشاری = موفقیت. برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای والیبال ، باید نوعی اعتقاد را داشته باشید که در آن باور دارید که می توانید کوه ها را حرکت دهید.

5: از والیبال بازی گردن خود فیلم های هیجان انگیز بگیرید

یک فیلم تبلیغاتی از این روزها در عصر مدرن اینترنت پرسرعت و YouTube از خودتان برای جلب توجه هر چه بیشتر ضروری است. اگر فیلم خوبی دارید که ارزیابی مهارت های شما را برای مردم آسان می کند ، به راحتی می توانید با تیم فرصت کسب کنید. خانواده یا دوستان خود را وادار کنید تا از فیلم و آموزش شما فیلم بگیرند و از کیفیت عالی فیلم اطمینان حاصل کنند.

 6: یک رزومه عالی ایجاد کنید

دقیقاً مانند درخواست کار ، یک CV والیبال باید بتواند در کمتر از یک دقیقه به یک مربی – یا یک باشگاه ، نماینده … – همه چیز راجع به اینکه شما به عنوان بازیکن هستید توضیح دهد. شامل یک عکس بازیکن ، قد / وزن ، موقعیت ها ، تجربه ، پیوند به مقالاتی که در آنها نمایش داده شده اید و

 7: فرصت ها را پیدا کنید

اکنون که مهارت و ابزار لازم را دارید ، باید راه هایی برای به رخ کشیدن استعداد خود پیدا کنید. در اینجا چند روش برای یافتن فرصت ها آورده شده است:

– اگر زیر 18 سال ندارید ، در کلوپ های محلی جوانان ، مدارس و آکادمی ها به دنبال آزمایشات باشید
– تا آنجا که می توانید از طریق فیس بوک ایمیل و تماس بگیرید ، اما انتظار پاسخ را نداشته باشید (ممکن است لازم باشد قبل از دریافت پاسخ به 50 باشگاه یا بیشتر ایمیل کنید!).
– تهیه یک نماینده والیبال را در نظر بگیرید ، با این حال بسیاری از عوامل می توانند بسیار فریبنده باشند ، بنابراین مراقب باشید.
– برخی از بازیکنان به طور مشهور در تیم ها پذیرفته شده اند ، فقط با حضور در یک جلسه تمرین با چکمه و پرسیدن اینکه آیا می توانند با آنها تمرین کنند.

 8: عملکرد خوبی داشته باشید

آسان است که به جای تمرکز روی عملکرد خود در مسابقات ، فقط به فکر رسیدن به سطح بعدی باشید. حرفه والیبال خود را بازی به بازی انجام دهید. هر بازی که انجام می دهید ، تمرکز خود را بر روی بازی خوب  بگذارید زیرا هرگز نمی دانید چه کسی می تواند آن را تماشا کند. اطمینان حاصل کنید که با هم تیمی ها ، مربیان و کارمندان باشگاه خود روابط خوبی برقرار کرده اید زیرا پشتیبانی خارج از زمین آنها به عملکردهای خوب در زمین کمک می کند.

نکته: اگر بازی بدی دارید ، در این مورد غصه نخورید. لیستی از مواردی را که می توانید بهبود دهید بنویسید و برای بهبود آنها آموزش دهید.

 9: پایدار باشید (صبور باشید)

من می دانم که کار سختی خواهد بود ، اما تلاش برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای بسیار سخت خواهد بود. این به این دلیل است که تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای والیبال یک شبه اتفاق نمی افتد. ماهها هم طول نمی کشد. این سالها و یک عمر فداکاری طول می کشد. وقتی می شنوید که مردم می گویند موفقیت “خون ، عرق ، اشک” می گیرد ، آنها کاملا درست می گویند. این زمان و حوصله میبره. گاهی باید منتظر فرصت مناسب باشید. بعضی اوقات برای تغییر جهت دادن شما فقط کمی شانس لازم است ، اما مداوم بودن و توانایی هرگز تسلیم شدن موفقیت یا عدم موفقیت شما را تعیین می کند.

10: قرارداد امضا کنید!

آخرین مرحله در تحقق رویاهای حرفه ای شما امضای قرارداد طرفدار با یک باشگاه است. ابتدا باید با دقت جزئیات قراردادها را بررسی کرده و اگر اولین قرارداد شما است ، فردی باتجربه در این زمینه آن را بررسی کند. هنگام معامله با نمایندگان مراقب باشید و در مورد جبران آموزش و مسائل مربوط به مالکیت بازیکن دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000