چگونه از آسیب های ورزشی در امان بمانیم

با رعایت این نکات مهم برای جلوگیری از صدمات ورزشی مانند گرم شدن و خنک شدن صحیح ، می توانید زمان بیشتری را به عنوان یک شرکت کننده ورزشی و کمتر به عنوان یک تماشاگر آسیب دیده صرف کنید.

1.گرم کردن بدن

یک گرم کردن باید بدن (و ذهن) شما را برای جلسه اصلی تمرین آماده کند:

1.ضربان قلب را به تدریج بالا ببرید.

2.گرم کردن عضلات و بافت های همبند.

3.بهبود تحرک

4.بهبود عملکرد کلیه حرکات بدن.

نتیجه نهایی این است که شما بسیار کمتر دچار کشیدگی عضله یا تاندون می شوید زیرا عضلات شما گرم ، شل ، انعطاف پذیر و آماده برای تمرین هستند.

چگونه باید گرم شوید؟

با استفاده از تجهیزات یا فعالیت مشابه جلسه اصلی خود ، تقریباً به مدت 10 دقیقه با شدت کم ورزش کنید ، سرعت خود را به تدریج به حدی برسانید که نزدیک به سرعت هدف اصلی شما باشد. به عنوان مثال ، قبل از جلسه قایقرانی ، گرم شدن دستگاه قایقرانی ایده آل است ، زیرا شما همان گروه های عضلانی را هدف قرار داده اید و حرکات مشابه را انجام می دهید.

2.سرد کردن بدن

چرا باید بدن را بعد از ورزش سرد کنیم؟ مواد زائد حاصل از جلسه را از بین می برد و با اطمینان ضربان قلب ، فشار خون و تنفس را به سطح قبل از ورزش برمی گرداند. معمولاً غفلت از خنک شدن به نفع هجوم آوردن به دوش ، غفلت است. با این حال ، این یک ابزار کلیدی برای کمک به کاهش هرگونه درد پس از ورزش است.

چگونه باید بدن را سرد کرد؟

مقداری ورزش قلبی عروقی سبک با مدت بسیار کم به مدت 10 دقیقه و به دنبال آن کششی انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر در حال دویدن بوده اید ، آهسته دویدن یا پیاده روی کنید.

3.حرکات کشش
چرا کشش؟

حفظ یا ایجاد انعطاف پذیری برای پیشگیری از آسیب بسیار مهم است زیرا انعطاف پذیری ضعیف یکی از دلایل اصلی کشیدگی عضله و تاندون است. انعطاف پذیری کاهش یافته برابر با عضلات کوتاه و تنگ است – که در نتیجه در طی فعالیت های ورزشی پویا در معرض آسیب هستند.

چگونه باید کشش داشته باشید؟

بعد از خنک شدن ، روی کشش گروه های اصلی عضلانی که برای فعالیت خود استفاده کرده اید تمرکز کنید. به عنوان مثال ، شما باید بر روی کشش پا پس از دویدن تمرکز کنید ، در حالی که پس از یک تمرین بالای بدن در ورزشگاه باید بر روی کشش های قفسه سینه ، شانه ، پشت و بازو تمرکز کنید.
را باید روی تکنیک تمرکز کنید؟

تکنیک نادرست برای هر فعالیت ورزشی احتمالاً منجر به آسیب دیدگی می شود. آسیب های تمرینی مقاومتی شایع ترین هستند و معمولاً ناشی از رویکرد غیرتمندانه در تلاش برای بالا بردن وزنه های سنگین تر است. با تمرکز بر روی تکنیک صحیح ، از آسیب دیدگی جلوگیری می کنید ، با کارآیی بیشتری عمل می کنید و از جلسات خود سود بیشتری می گیرید.

4.داشتن تکنیک
چگونه می توانید تکنیک را درست دریافت کنید؟

از یک مربی معتبر ورزشی یا مربی ورزشی راهنمایی بگیرید ، که می تواند به شما مشاوره دهد و راهنمایی های تخصصی را ارائه دهد تا در همان ابتدا پروتکل های صحیح آموزش را یاد بگیرید. زمان سپری شده در این مرحله پاداش های بلند مدت را به صورت عملکرد بهتر و عدم تعطیلی آموزش به دلیل آسیب دیدگی بدست می آورد.
چرا باید تجهیزات ورزشی مناسب تهیه کنید؟

فن آوری مدرن پیشرفت چشمگیری در پیشگیری از آسیب ، به ویژه در مورد کفش ، داشته است. اکنون می توانید کفش های ورزشی تهیه کنید که به طور خاص برای خواسته های ورزش انتخابی شما طراحی شده است ، با مدل های مختلف متناسب با راه رفتن خاص شما ، به طوری که احتمال آسیب دیدگی شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

5.داشتن تجهیزات ورزشی مناسب
چگونه وسیله ورزشی مناسب پیدا می کنید؟

وقت خود را صرف بازدید از یک خرده فروش ویژه کفش ورزشی خود کنید. نیازهای خود را با آنها در میان بگذارید تا آنها بتوانند در مورد کفش مناسب شما مشاوره دهند.

6.بین آموزش استراحت کنید

چرا باید بعد از آموزش استراحت کنید؟

ضروري است تا بدن شما بتواند از تقاضاي فعاليت خود بهبودي يابد و آسيب ميكروسكوپي عضلات و بافت هاي مرتبط با آن را در حين ورزش ترميم كند. اگر از استراحت غافل شوید ، آسیب به صورت تجمعی در می آید ، در نتیجه بدن ضعیف می شود که بیشتر در معرض آسیب یا بیماری است.

چند بار باید بعد از آموزش استراحت کنید؟

هر هفته حداقل یک روز استراحت کامل در برنامه تمرینی خود بگنجانید – و استراحت به معنای انجام یک ورزش جایگزین برای فعالیت اصلی شما نیست! همچنین ، پس از یک رویداد یا مسابقه ، چند روز مرخصی بگیرید تا بهبود یابید ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000