پیدایش اسکیت

مقاله اسکیت

اولین گزارش استفاده از اسکیت غلتکی در سال 1743 در  لندن بود ، اولین اسکیت غلتکی ثبت شده در سال 1760 توسط مخترع بلژیکی جان جوزف مرلین معرفی شد. غلتک اسکیت او چیزی بیش از یک اسکیت یخی با چرخ که در آن تیغه قرار می گیرد نبود ، سبکی که امروز آن را خطی می نامیم. هدایت آنها سخت بود و متوقف کردن آنها سخت بود زیرا ترمز نداشتند و به همین ترتیب محبوبیت چندانی نداشتند.

در دهه 1840 ، اپرای Le Prophète Meyerbeer صحنه ای را به نمایش می گذارد که در آن مجریان از اسکیت رولی برای شبیه سازی اسکیت روی یخ روی دریاچه منجمد که روی صحنه است استفاده کردند. نتیجه این بود که اسکیت غلتکی در سراسر قاره رواج یابد. از آنجایی که اسکیت بازان پس از آن هنر اسکیت شکل را توسعه دادند ، اسکیت بازان غلتکی می خواستند که توانایی چرخاندن اسکیت خود را به روشی مشابه داشته باشند.

در سال 1863 ، جیمز پلیمپتون از ماساچوست اسکیت “تابدار” را اختراع کرد و از یک پیکربندی چهار چرخ برای ثبات و محورهای مستقل استفاده کرد که با فشار دادن به یک طرف اسکیت یا طرف دیگر ، اسکیت باز می خواهد لبه ایجاد کند.  استفاده از آن آسان تر بود و محبوبیت عظیم اسکیت غلتکی را که در دهه های 1860 و 1870 “رینکومانیا” لقب گرفته بود ، به ارمغان آورد که به اروپا و سراسر جهان گسترش یافت و ادامه یافت. دهه 1930 اسکیت پلیمپتون امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سرانجام ، اسکیت رولر از یک سرگرمی به یک ورزش رقابتی تبدیل شد. در اواسط دهه 1990  ، بسیار محبوب شد به طوری که حتی در المپیک 1992 ظاهر شد. آمار انجمن ملی کالاهای ورزشی نشان داد ، از یک مطالعه در سال 1999 ، 2.5 میلیون نفر رول بازی می کردند و امروزه در بین مردم یک ورزشی محبوب به حساب می آید که کالری زیادی میسوزاند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000