فواید بازی پینگ پنگ

پینگ پنگ در سراسر جهان محبوب است ، اما بیشتر افرادی که آن را بازی می کنند فکر می کنند که آن را فقط برای سرگرمی بازی می کنند. بسیاری نمی دانند که در واقع بازی تنیس روی میز فواید زیادی برای سلامتی دارد. این یک ورزش سریع است که می تواند راهی عالی برای شکل گرفتن بهتر باشد. شاید از میزان کالری که می توانید در طی یک بازی تنیس روی میز بسوزانید متعجب شوید.

بیایید نگاهی به برخی از مزایای انجام این بازی سرگرم کننده بیندازیم.
هماهنگی چشم و دست:
برای بازی تنیس روی میز باید سریع باشید و باید بتوانید توپ را بزنید. این بدان معنی است که شما باید هماهنگی چشم و دست داشته باشید. حتی اگر بازی شما در ابتدا عالی نباشد . هرچه بیشتر بازی کنید ، بهتر خواهد شد.

بالا بردن سرعت ذهن:
آنها می گویند که حل کردن معما ، دقت ذهنی را بهبود می بخشد. خوب ، بازی تنیس روی میز نیز همین طور است ، و اگر درگیر یک بازی معمولی باشید می تواند وضوح مغز شما را بهبود بخشد. شما در حال انجام یک بازی پرسرعت هستید و سرعت و مکانی که توپ در هر لحظه در طول بازی قرار می گیرد به رشد و بهبود دقت ذهنی کمک می کند.

غالباً افرادی که به حل کردن پازل مشغول هستند در تنیس روی میز نیز عالی عمل می کنند زیرا در حال حاضر این مهارت ها را دارند و انجام بازی باعث می شود که در پازل نیز مهارت بیشتری کسب کنند. بعلاوه ، همچنین به بهبود تمرکز ، هوشیاری ذهنی شما کمک می کند و به شما می آموزد که از استراتژیهای تاکتیکی بهتری در برابر مخالفان استفاده کنید. این یک ورزش عالی برای افراد مسن است ، زیرا به بهبود چابکی و هوشیاری ذهنی کمک می کند.

بالا بردن عکس العمل:
هرچه بیشتر تنیس روی میز بازی کنید ، عکس العمل  شما بهتر خواهد بود.یک بازی سریع میتواند به بهبود حرکات عضلانی بزرگ و کوچک شما کمک می کند ، در نتیجه واکنش شما را نیز بهبود می بخشد. رشد عضلانی خواهید داشت که به شما امکان می دهد قبل از فکر حتی عکس العمل نشان دهید ، که نه تنها به بازی کمک می کند بلکه به بسیاری از موارد دیگر در زندگی روزمره شما نیز کمک می کند.

آسیب دیدگی کمتر مفصل:
اگر از ناحیه زانو ، کمر ، مچ پا و مچ دست دچار مشکل شده اید ، تنیس روی میز می تواند یک شکل عالی از فیزیوتراپی برای شما باشد. این بازی می تواند به بهبود قدرت در بازوها و پاهای شما کمک کند ، بدون اینکه فشار زیادی به مفاصل وارد کند ، همانطور که در سایر ورزش ها اتفاق می افتد.خودتان خواهید دید که می توانید کارهای دیگر را راحت تر انجام دهید زیرا به اندازه آسیب دیدگی مفصل تحت تأثیر قرار نخواهید گرفت اگر در حال دویدن ، بازی در سایر ورزش ها و غیره باشید ، در مورد آسیب های رایجی که بازیکنان تنیس روی میز می گیرند بیشتر بخوانید و چگونه از آنها دوری کنید

کاهش وزن:

اگر میخواهید خیلی سریع کالری بسوزانید و وزن خود را کم کنید به ورزش پینگ پنگ بپردازید.شخصی با وزن حدود 150 پوند می تواند 272 کالری بسوزاند ، فقط با انجام چند بازی تنیس روی میز (یک ساعت زمان بازی). حتی بهتر ، این یک روش عالی برای سوزاندن کالری است

آگاهی شناختی بهبود یافته:
از نظر علمی ثابت شده است که بازی تنیس روی میز می تواند به بهبود مهارت های حرکتی و آگاهی شناختی شما کمک کند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که انجام این بازی می تواند به افزایش جریان خون در مغز کمک کند. این نه تنها می تواند به شما کمک کند تا بهتر فکر کنید ، بلکه حتی ممکن است راهی برای متوقف کردن یا حتی جلوگیری از زوال عقل و بیماری آلزایمر باشد.

هماهنگی کلی اجزای بدن:
بازی تنیس روی میز نه تنها به بهبود هماهنگی چشم و دست کمک می کند ، بلکه می تواند به بهبود هماهنگی کلی شما نیز کمک کند. شما به طور مداوم در حال تماشای توپ هستید ، در حالی که توپ به سمت شما برخورد می کند ، مسیر آن را دنبال می کنید. بنابراین ، باید بتوانید هماهنگی لازم را داشته باشید تا بتوانید آن را ضربه بزنید. ممکن است در آغاز کار خیلی عالی نباشید ، اما اگر شروع به بازی منظم کنید ، احتمالاً تفاوت زیادی در هماهنگی ، حتی در زندگی روزمره خواهید دید.

بهبود تعادل:

برای اینکه واقعاً در بازی خوب باشید باید تعادل داشته باشید. هرچه بیشتر بازی کنید ، تعادل شما بهتر خواهد بود. شما باید بتوانید در این بازی به سرعت مسیرها را تغییر دهید و برای آن تعادل لازم است. حتی اگر برای شروع بیشترین تعادل را ندارید ، بازی منظم تنیس روی میز باعث بهبود آن می شود. خواهید دید که تعادل شما با هر کاری که در زندگی انجام می دهید نیز بهتر است.

پیدا کردن دوستان جدید:

انجام هر نوع بازی راهی عالی برای ملاقات با مردم و یافتن دوستان جدید است. خواه در حال بازی با گروهی از دوستان خود باشید ، یا گروهی برای بازی در یک مرکز اجتماع محلی پیدا کرده باشید ، فرصتی عالی برای ملاقات با افراد جدید و برقراری ارتباط با آنها خواهید داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000