دسته‌بندی چوب‌های پینگ‌پنگ

پینگ پنگ

هنگام خرید چوب پینگ پنگ حتما با خود فکر کرده‌اید که چه چوبی مناسب است.
با کدام می‌توانم بازی بهتری داشته باشم زیرا چوب‌های پینگ‌پنگ از تنوع بسیار بلایی برخوردار هستند.
حال می‌خواهیم شما را با دسته بندی‌ چوب های پینگ پنگ آشنا کنیم.

1- DEFENSIVE: چوب‌های DEFENSIVE معمولا چوب‌های هستند که لایه‌های بکاررفته در چوب نرم هستند و توپ را بخوبی کنترل می‌کنند.
این چوب مناسب برای افرادآنتی باز است که کاملا دفاعی بازی می‌کنند. چوب‌هایی مانند  DIOD باترفلای یا  CO3 تیبهار از این دسته چوب‌هاست.
2- All: چوب‌های Allمعمولا چوب‌ هایی هستند که کنترل آن از سرعتش بیشتر است و لایه‌های نرمی دارد و مناسب برای بازیکنان نیمه حرفه‌ای است که تاپ اسپین زن هستند و بازیکنانی که در حال آموزش هستند و به کنترل بیشتری نیاز دارند. چوب‌هایی مانند AERO ALL کورنلیو و یا HINOTEC ALL کورنلیو از این دسته چوب‌ها هستند
3- گروه +All: چوب‌های+All چوب‌هایی هستند که از کنترل و احساس بالایی برخوردار هستند. سرعت این چوب‌ها از گروه Allبالاتر است و مناسب برای کسانی است که چرخش‌های فورهندی آهسته و بک هندی کنترلی دارند.
چوب‌هایی مانند چوب دی اچ اس + 3010W ALL یا چوب کورنلیو +CROWN ALL از این دسته چوب‌ها است.
4- گروه -OFF: چوب‌های -OFFاولین دسته از چوب‌های سرعتی هستند. این چوب‌ها تعادل بین سرعت و چرخش توپ را به خوبی برقرار می‌کنند و مناسب برای بازیکنانی است که نزدیک میز بازی می‌کنند و چرخش توپ برای آنها اولویت است.
چوب‌هایی مانند تیبهار LIGHT CONTACT و یا چوب یینهه N11 از این دسته از چوب‌ها است.
5- گروه (OFFENSIVE)OFF: چوب‌های OFFENSIVE چوب‌هایی هستند با احساس و دقت بسیار بالا، لایه‌های درونی این چوب‌ها نیمه سفت است و لایه‌های خارجی آن سخت هستند به همین سبب به شما این امکان را می‌دهند که بادقت و قدرت بالایی توپ را به نقطه‌ای که می‌خواهید هدایت کنید و مناسب برای بازیکنانی است که درایوهای قدرتمند می‌زنند و نزدیک به میز بازی می‌کنند و انتخاب برتر بازیکنان تهاجمی و تاپ اسپین زن است. چوب‌هایی مانند چوب کورنلیو HINOTEC OFF و یا چوب باترفلای PRIMORAC OFF ازاین دسته از چوب‌ها است.

6- گروه +OFF: این دسته از چوب‌ها خود دسته بندی مفصلی دارد.
1- چوب‌های بدون کربن +OFF
2- چوب‌های کربن دار+OFF
چوب‌های بدون کربن +OFF: چوب‌هایی هستند که لایه های سفتی دارند و پرقدرت و انفجاری هستند و به سبب اینکه کربن ندارند از احساس بالایی برخوردار هستند و مناسب برای بازیکنانی است که آماده ریسک کردن هستند و می‌خواهند توپ آن‌ها از شتاب بالایی برخوردار باشد، چوب‌هایی نظیر باترفلای MAZUNOV و یا چوب کورنلیو ABSOLUM از این دسته از چوب‌ها است.
چوب‌های کربن دار+OFF:  درون این چوب‌ها 2لایه کربن بکارگرفته شده‌است بنابراین از لایه‌های سفت و پرقدرتی برخوردار هستند و توپ را مانند فنر برمیگردانند این دسته از چوب‌ها مناسب افرادی است که حمله‌ای و دور از میز بازی می‌کنند.
چوب‌هایی مانند کورنلیو +HINOTEC CARBON OFF و یا چوب دونیک WALDNER LEGEND CARBON از این دسته از چوب‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000