تاریخچه تنیس خاکی در جهان

تنیس خاکی

ورزش تنیس ابتدا در کشور فرانسه طی قرون 12 و 13 میلادی ابداع شد اما ارائه جدی آن در سال 1872 میلادی توسط سرگرد هاری جم در شهر لمینگتن (انگلستان) به مردم معرفی شد و مقررات این بازی با اونچه که الان میبینیم متفاوت بود.

هنگامی که ورزش تنیس شروع به رشد کرد و اتحادیه های ملی به هم پیوستن برای برگزاری مسابقات بزرگ جهانی و قوانین و مقررات تنظیم کردند.در سال 1911 وجود یک فدراسیون بین المللی تنیس احساس شد. 12اتحادیه تنیس در جلسه اصلی در پاریس شرکت کرند این کشورها عبارتند از : استرالیا ، اسپانیا ، اتریش ، آلمان ، دانمارک ، فرانسه ، هلند ، آفریقای جنوبی ، بریتانیای کبیر ، روسیه ، سوئیس ، سوئد                                اولین نشست بدین صورت شد که زبان رسمی فرانسوی باشد با ترجمه انگلیسی و مقر فدراسیون دور از پاریس باشد و البته سوئیس به عنوان مقر فدراسیون بین المللی انتخاب شد و همچنین حق برگزاری مسابقات جهانی برای همیشه به بریتانیای کبیر اهدا گردید.

17 ماه بعد از تشکیل فدراسیون جنگ جهانی اول آغاز شد و همه چی بهم ریخت و یکبار دیگر فعالیت ها از سال 1919 از سرگرفته شد و بعد از جنگ جهانی اول ITLF فقط با 10 کشور عضو گرچه از خرابی جنگ رنج می برد کار خود را شروع کرد.

   

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000