تاریخچه بدمینتون

بازی بدمینتون از کشور هندوستان آغاز شده است . این بازی که رقابتی زیبا در هند بود توسط افسران ارتش انگلستان از هندوستان به کشورشان منتقل شد. در حدود سال 1600 مردم در اروپا بازی به نام ( jeu de volant ) را با یک راکت انجام میدادند. هندی ها این بازی را به نام پونا (poona) انجام میدادند.

یک دوک انگلیسی این بازی را به انگلستان معرفی کرد و در سال 1873 با برگزار کردن یک مهمانی در محل زندگی خود(badminton) ترتیبی داد برای برگزاری بازی «پونا» و به این صورت شد که این بازی توجه سایرین را به خود جلب کرد و میان طبقه مرفه انگلیسی شناخته شد و این بازی گسترش یافت . آنها این بازی را به نام محل زندگی دوک «بدمینتون» نامیدند.

نخستین قوانین این بازی در سال 1877 نوشته شد و زمین بازی در چندسال تغییراتی پیدا کرد تا اینکه در سال 1901 زمین بازی بدمینتون به شکل مستعطیل تثبیت شد و کم کم باشگاه های انگلستان در این رشته ورزشی شروع به کار کردند و تا اندازه ای این ورزش پیشرفت کرد که 14 باشگاه برای ساختن یک اتحادیه به هم ملحق شدند. با گسترش این ورزش در سایر کشورها نیاز به وجود تشکیلات بین المللی برای این ورزش احساس شد و فدراسیون جهانی بدمینتون در سال 1934 تاسیس شد و در حال حاضر اداره مرکزی آن در (کنت) انگلستان است.

هرکسی می تواند این بازی لذت بخش را انجام دهد به کمک یک راکت سبک وزن بدمینتون و زدن توپی از روی تور ، این بازی سریع ترین بازی انجام شده با راکت است. با زدن یک ضربه محکم به توپ ، توپ با سرعت 300 کیلومتر در ساعت حرکت می کند و در سطوح حرفه ای آن به سرعت ، عکس العمل ،استراتژی و قدرت بالای بازیکن نیاز دارد. چرا که بازیکن برجسته این رقابت حتی تا 2 کیلومتر را طی یک مسابقه در زمین می دود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000