بسکتبال 3نفره

مولتن 3x3

بسکتبال 3×3 یا همان 3 نفره است که در قدیم در خیابان های برخی از ایالت های آمریکا انجام می شد و سپس محبوبیت هایی پیدا کرد و در سال 2007 این بازی شکل رسمی به خود گرفت.
قوانین بازی:
ابعاد زمین این بازی 11×15  است و در زمین یک حلقه وجود دارد و هر تیم دارای 4 بازیکن است که سه تای آنها  در زمین حضور پیدا می کنند و یک نفر می تواند تعویض شود و سایز توپ این بازی ها 6 است و از محبوبترین برند ها برای این بازی می توان به توپ بسکتبال مولتن 3×3 اشاره کرد.
با پرتاب کردن سکه بازی آغاز می شود و سکه نشان می دهد کدام تیم آغاز کننده بازی است و تایم بازی 10 دقیقه است و در طول مرده شدن توپ متوقف می شود و هر تیمی که به امتیاز 21 برسد برنده بازی است . حتی اگر در زمان تمام نشده باشد.
امتیاز‌های این بازی:
هر شوت که پشت خط نیم دایره باشد 2 امتیاز دارد و هر شوت داخل نیم دایره دارای یک امتیاز خواهد بود و گل هایی که با پرتاب آزاد نیز انجام می شود دارای 1 امتیاز است.
خطاهای این بازی:
هر تیم مجاز به انجام 7 خطا می باشد و اگر خطاها پر شود و خطایی صورت گیرد 1 پرتاب آزاد به تیم مقابل تعلق می گیرد. هر بازیکنی که 4 خطا انجام دهد باید زمین مسابقه را ترک کند.
اگر خطا بر روی بازیکن انجام گیرد که در حال شوت کردن  در درون نیم دایره باشد 1 پرتاب به وی تعلق می گیرد و اگر خطا برروی بازیکنی باشد که در حال شوت در بیرون نیم دایره است 2 پرتاب تعلق می گیرد.
تایم استراحت:
تایم استراحت برای هر تیم 30 ثانیه است و این استراحت می تواند در حین توقف یا مرده شدن توپ باشد و تعویض بازیکن هم در حین مرده شدن توپ انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000