بازی پینگ پنگ و تاثیر آن بر روی بیماری آلزایمر

مقاله پینگ پنگ و آلزایمر

طبق بنیاد آلزایمر آمریکا یا AFA. وجود آلزایمر و زوال عقل در افراد بالای 65 سال هر پنج سال دو برابر می شود. حتی کسانی که جوان هستند می توانند با شروع علائم ، به بیماری آلزایمر زودرس مبتلا شوند.

 

همه ما به خوبی می دانیم که دیدن اینکه مغز عزیزانمان به آرامی خراب می شود و مجبور به استفاده از دارو و رفتن به جلسات درمانی هر هفته است بسیار دلسرد کننده است. اما ممکن است روشی برای کند کردن روند پیشرفت بیماری آلزایمر وجود داشته باشد.

 

طبق یک مطالعه ژاپنی ، “اثربخشی مداخلات ورزشی بر روی بیماران مبتلا به بیماری مغز: استفاده از تنیس روی میز به عنوان یک برنامه توان بخشی” نشان داده است که از طریق بازی پینگ پنگ و سایر بازی ها و فعالیت های میز جذاب ، مبتلایان به آلزایمر نیاز کمتری به دارو نشان می دهند ، بهبود حافظه طولانی مدت و کاهش چشمگیر خرابی مغز.

 

از طریق این مطالعه ، اسکن MRI بر روی مغز شرکت کنندگان نشان داد که پینگ پنگ می تواند به طور همزمان حداکثر پنج بخش مختلف از مغز آنها را فعال کند. در واقع ، آگاهی و توانایی تفکر شناختی آزمودنی ها پیشرفت زیادی نشان داد. آنچه اتفاق می افتد ، بخشی از مغز است که مسئول ایجاد خاطرات جدید است ، هیپوکامپ ، در افراد مبتلا به آلزایمر و زوال عقل کاهش می یابد. اما هنگامی که همان افراد شروع به بازی پینگ پنگ می کنند ، جریان خون به میزان قابل توجهی به مغز افزایش می یابد و هیپوکامپ را تحریک می کند تا جایی که در واقع می تواند اندازه آن افزایش یابد و در واقع به عنوان یک مکانیسم دفاعی در برابر اثرات فلج کننده آلزایمر عمل می کند.

 

بازی پینگ پنگ یکی از جذاب ترین فعالیت ها برای مغز است و به طور کلی حتی برای قدیمی ترین بازیکن نیز سرگرم کننده است. بسیاری از بازیکنان قدیمی احساس نوستالژی را توصیف می کنند زیرا پینگ پنگ در گذشته “به روز من” محبوب بود. این می تواند به افراد مبتلا به آلزایمر کمک کند تا خاطرات طولانی مدت خود را به یاد آورند. گرچه ، صرف نظر از سن ، هر کسی می تواند از اندورفین های زیادی تولید کند  – این یک چرخش جدید در مبارزه با یک بیماری ویرانگر است – تنیس روی میز درمانی.

 

تعداد بسیار کمی از ورزش ها به اندازه بازی پینگ پنگ مغز را به کار می اندازد.

 

این سر و صدا برای اعضای باشگاه تنیس روی میز ساکرامنتو با سرعت بالایی انجام می شود. اما حتی زمانی که آنها علامت خود را از دست می دهند ، وقتی صحبت از فعالیتی می شود که به گفته کارشناسان مغز را مجبور می کند کمی سخت کار کند ، خطر ابتلا به زوال عقل یا آلزایمر را کاهش می دهد ، آنها کاملاً هدف قرار می گیرند.

 

 

دکتر تري تيفت ، متخصص زوال عقل گفت: “همه این اتفاقات به یک باره اکسیژن را افزایش می دهد ، هماهنگی دست چشم را افزایش می دهد و به مغز کمک می کند تا این مسیر را ایجاد کند.”

 

این تئوری می گوید که بازی پینگ پنگ می تواند در واقع بخشی از مغز را که در بیماران آلزایمر و زوال عقل کوچک می شود ، بزرگتر کند.

 

در حقیقت ، محققان دریافته اند که همزمان پنج ناحیه مختلف مغز کار می کند..

 

وی گفت: “من فکر می کنم این یکی از مزایای پینگ پنگ به طور خاص فعال نگه داشتن مغر است.”

محققان همچنین می گویند این می تواند اعتماد بیمار آلزایمر به دارو را کاهش دهد.

 

این چیزی بیشتر از خبر خوب است که شما فکر می کنید بیش از 5.4 میلیون نفر در کشور مبتلا به آلزایمر هستند ، در حالی که بیش از 200000 نفر مبتلا به آلزایمر  جوان تر ها هستند ، با برخی از آنها 40 ساله هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000