اهمیت آمادگی جسمانی در تنیس روی میز

اینجا می‌خواهیم درباره اهمیت آمادگی جسمانی در بازی پینگ‌ پنگ بحث کنیم. با بالا رفتن سطح در بازی پینگ پنگ اهمیت تناسب اندام شما افزایش می‌یابد، بنابراین آناتومی جسمانی مورد نیاز برای یک فرد مبتدی کمتر از یک بازیکن متوسط و یا پیشرفته است. بیایید به نوبه خود به هر یک نگاه کنیم.
1_ تناسب اندام برای افراد مبتدی تنیس روی میز:
در سطح مبتدی تناسب اندام تا حد زیادی بر روی سطح بازی شما تاثیر نخواهد داشت و مطمئنا صدمه نخواهید دید به شرط آنکه توانایی راه رفتن برای چند ساعت بدون خستگی را داشته باشید در این سطح شما بیشتر باید با تاکتیک های پینگ پنگ آشنا شوید و داشتن قدرت بالا بر روی بازی شما اثری نخواهد گذاشت.

2_ تناسب اندام برای افراد متوسط تنیس روی میز:
در سطح متوسط آمادگی جسمانی به یک فاکتور مهم تبدیل می‌شود و شما و حریفان خود دیگر تکنیک‌‌ها را یادگرفته‌اید و اهمیت کار با پا بیشتر می‌شود و بدن شما تحرک بیشتری دارد اما ضربات خود را بهتر و پر قدرت‌تر بزنید. سپس قدرت بدنی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند با این حال حتی در این سطح برخی از بازیکنان می‌توانند ضعف تناسب اندام خود را با تکنیک و تاکتیک بهتر جبران کنند، هرچند تناسب اندام باعث می‌شود در مدت طولانی‌تر بازی بهتری انجام دهید.

3_ تناسب اندام برای بازیکنان پیشرفته تنیس روی میز:
در سطح پیشرفته پینگ پنگ آمادگی جسمانی بسیار مهم است تقریباٌ همه حریفان شما از تکنیک و تاکتیک‌های خوبی برخوردار هستند بنابراین امتیاز دادن به حریف خود در آمادگی جسمانی می‌تواند تفاوت پیروزی و شکست باشد. جابجایی سریع در یک مسابقه‌ای که ممکن است یک ساعت به طول بیانجامد از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. بازیکنان پیشرفته برای بالا بردن تناسب اندام خود در سطح لازم به غیر از بازی پیگ پنگ به تمرینات خارج از میز نیز می‌پردازند و این کار باعث پیشرفت در بازی می‌شود.

حالا می‌خواهیم به چند ورزش که باعث تناسب اندام و پیشرفت در بازی پینگ پنگ می‌شود بپردازیم.

1_ پیاده‌روی:
بله پیاده‌روی ساده با سرعت تند یک فعالیت فوق‌العاده برای بازیکنان تنیس روی میز است. این پیاده روی برای کسانی که مشکل مفصلی دارند یا در روز گذشته یک تمرین سخت داشته‌اند بسیار عالی است.
2_ آهسته دویدن:
این امر باعث سوزاندن کالری و کاهش وزن می‌شود و پاها را برای بازی تنیس روی میز سفت می‌کنند.
3_ دوچرخه سواری/دوچرخه ثابت:
برای داشتن تناسب اندام دوچرخه سواری راهی بسیار مفید است. استفاده از دوچرخه ثابت مخصوصاٌ آن‌هایی که بازوی متحرک دارند نیز بسیار مفید است و این امکان را به شما می‌دهد که قسمت بالاتنه را کمی بیشتر درگیر کنید.
4_ ایروبیک:
این ورزش ضربان قلب شما را بالا می‌برد و هم پا و هم تنه در آن درگیر است و برای بازی پینگ پنگ بسیار مناسب است.
5_ ربات‌های تنیس روی میز:
این ربات‌ها یاعث می‌شوند شما هم به تمرین و هم به حرکات هوازی بپردازید و بسیار موثر است.
6_ تمرین هوازی با وزنه:
تمرین هوازی با وزنه زدن تاثیر بسیار زیادی در تناسب اندام شما دارد و عضلات بدن شما قدرت بیشتری برا یک بازی پینگ پنگ دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000