انواع کربن‌های بکاررفته در چوب راکت پینگ‌پنگ

1_ آرلایت کربن (ALC): آرلایت کربن‌ها، کربن‌های نرمی هستند که در لایه‌های چوب پینگ‌پنگ به کار‌میروند و باعث کنترل و احساس در چوب می‌شوند و چوب‌هایی مانند چوب باترفلایHARIMOTO ALC ویا چوب باترفلای VISCARICA از این دست چوب‌ها هستند.
2_ آرامید کربن(ARAMID CARBON): ماده کامپوزیتی است که متشکل از الیاف آرامید نرم و الیاف کربن سخت است، ولی بسختی کربن خالص نیست و همین امر باعث می‌شود تیغه چوب بسیار سریع باشد.
چوب دونیک BAUM ESPRIT از این دست چوب‌ها است.
3_ تامکا 5000(TAMCA5000): تامکا5000 سبکی از کربن است که در پارچه یا توری بافته می‌شود و به طورمعمول بسیار سفت و سریع است اما به سختی لایه‌های کربن، نوع ورقه ورقه نیست و این نوع کربن بسیار سریع و سبک است.
چوب باترفلای TIMOBOLL T5000  و چوب باترفلای ZHANG JIKE T5000  از این دست چوب‌ها هستند.
4_کربن فیبرگلس(G_CARBON): در این نوع کربن الیاف شیشه و کربن در یک پایه رزین ترکیب می‌شود و سرعت کمتری نسبت به سایر کامپوزیت‌های کربن دارد و به راحتی خرد می‌شوند.
چوب دونیک PERSSON CARBOTEC از این دست چوب‌هاست.
5_ زیلون کربن (ZLC): در این نوع کربن50% زیلون و 50%کربن درهم بافته می‌شوند و باعث می‌شود تیغه 10 تا15 درصد سبکتر شود. این کربن سرعت چوب را بالا می‌برد و احساس آن نرم می‌کند.
چوب‌هایی مانند چوب باترفلای TIMOBOL ZLC و یا چوب باترفلای MIZUTANI ZLC از این دست چوب‌ها هستند.
6_ کربن : معمولا 2لایه کربن را به منظور افزایش سرعت در چوب به کار می‌برند و این امر باعث سفت شدن تیغه نیز می‌شود این نوع کربن مناسب افرادی است که تهاجمی بازی می‌کنند و از میز فاصله میگیرند.
چوب‌هایی مانند چوب کورنلیو HINOTEC CARBON و یا چوب تیبهار SAMSONOV CARBON  از این دست از چوب‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000