انواع لایه‌های بکاررفته در چوب راکت پینگ‌پنگ

MIZUTANI ZLC

اکنون می‌خواهیم به انواع لایه های بکار‌رفته در چوب‌ پینگ‌‌پنگ بپردازیم و بدانیم این لایه‌ها چه اهمیتی دارند و چه چیزهایی باعث احساس دادن یا سرعت دادن به چوب پینگ‌پنگ می‌شود.
1_ بالسا(Balsa): چوب‌هایی که لایه بالسا در آن بکار رفته شده‌اند، چوب‌های سبک وزنی هستند که از احساس بسیار بالایی برخوردارند و کنترل بسیار خوبی نیز دارند و دقت را بسیار بالا می‌برند از جمله این چوب‌ها می‌توان به چوب دونیک  Balsa fleece  و یا Garaydia ALC اشاره کرد.
2_ آیوس(Ayous): معمولا این چوب‌ها در مناطق مختلف آفریقا یافت می‌شود. چوبی است سبک و انعطاف پذیر و کنترل بالا و مناسب برای بازی‌های نزدیک است.
از جمله این چوب‌ها میتوان به چوب کورنلیو Aero off و یا چوب Diod باترفلای اشاره کرد.
3_ هینوکی( Hinoki): چوب هینوکی در جنگل‌های ژاپن یافت می‌شود و طلایی رنگ است. چوبی نرم و با احساس بسیار بالا است و هنگام ضربه زدن توپ بسیار سریع عمل می‌کند و بسیار پرطرفدار در چوب‌های پینگ پنگ است.
چوب‌هایی مانندچوب کورنلیو Hinotec carbon و یا چوب یینهه Kiso5 از جمله این چوب‌ها هستند.
4_ کایری(Kiri): این چوب وزن سبکی دارد و معمولا برای روکش هسته چوب پینگ‌پنگ بکار می‌رود که با دوام‌تر، سنگین‌تر و سفت ‌تر از بالسا است.
از جمله این چوب‌ها می‌توان به چوب پینگ‌پنگ باترفلای  Mizutani ZLC و یا Zhang jikeALC و چوب پینگ‌پنگ کورنلیو Hinotec off اشاره کرد.
5_ لیمبا(Limba): لیمبا چوبی از آفریقای غربی است. چوبی سنگین و سریع با احساس نرم و کنترل بالا است و مناسب برای بازیکنان مدرن تاپ اسپین زن امروزی است. این چوب سبکتر و نرم‌تر از چوب Hinoki است. لیمبا از خواص آکوستیک بسیار خوبی برخوردار است و هنگامی که رویه روی آن می‌چسبد، صدای صوتی خوبی ایجاد می‌کند. هرچه ضخامت لایه لیمبا بیشتر باشد توانایی ضربه تیغه نیز بالا‌تر می‌رود از جمله این چوب‌ها می‌توان به چوب تیبهار samaonov Alpha و چوب استیگا clipper cc و چوب یینهه Ec12 اشاره کرد.
6_ اسپروس(Spruce): وقتی اسپروس در لایه ‌های چوب پینگ‌پنگ به‌کار می‌رود، سرعت چوب را بالا میبرد و همچنین احساس چوب را بالا می‌برد و صدای خوشایندی در چوب ایجاد می‌کند و معمولا در لایه های میانی بکارمی‌رود. چوب تیبهار Lebesson از این دسته از چوب‌هاست.
7_ کوتو_(Koto): کوتو معمولا در لایه های بیرونی چوب پینگ‌پنگ استفاده می‌شود و مناسب برای بلوک‌های سریع و ضربات سخت و بازگرداندن سریع توپ است. چوب‌هایی مانند چوب پینگ پنگ دونیک Persson carbotec، چوب پینگ‌پنگ باترفلای Timoboll w7از این قبیل چوب‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-57915000